Вирішено

Ліміт операцій на SIM-карті

Рівень користувача 1
Позначка

Доброго дня! Недавно я підключив собі послугу (її розширений обсяг) SMS і MMS з email, і так як я отримую багато електронної пошти я планую користуватись нею по повній (а саме отримувати в районі 10000 SMS (максимальний обсяг послуги) в місяць). Один із моїх знайомих мені сказав, що це дуже швидко пошкодить SIM карту, так як кожна SIM карта має ліміт в 65536 операцій (включно із SMS, дзвінками, реєстраціями у мережі і т.д.). Зробивши пошук по данному питанню в Інтернеті, на кількох сайтах мені відповіли те саме що і він мені, а інші сайти те що SIM карта має ліміт лише у 65536 реєстрацій у мережі (а не інших операцій, як от отримання SMS). Тому я вирішив запитати у самого Київстару (або знавців мобільних мереж) - який із цих варіантів правильний, і чи варто мені переживати за свою SIM карту при такому використанні. Дякую!

icon

Найкраща відповідь від kikiwora 29 травень 2020, 10:13

Про всяк випадок, ви зараз питаєте не в Київстара, а в користувачів як ви, бо це форум.

Мені про такі обмеження не відомо, але оскільки я сам  Software Engineer, хоча і не SIM Engineer, то дуже сумніваюсь що користування SIM-картою по прямому її призначенню, як от отримання SMS, може якось її пошкодити, а тим паче що вона має ліміт якихось операцій.
SIM-карта це різновит Smart-карт, тобто банківських карт, до того ж це невеликий компьютер зі своїм процессором, ОЗУ та ПЗУ, але без тактового генератора.

Певно що під реєстраціями в мережі мається на увазі перезапис відповідних даних на картці для підключення її до нової мережі, що робиться оператором один раз, при виробленні картки, бо сам процесс реєстрації телефона в мережі через ці данні в SIM картці ніяк не обмежений.

Пошкодити карту можно лине фізично (зламав) або електрично (подав більшу напругу).

Також, обмеженне зберігання повідомлень у картці, але за объемом данних.
Можливо і кількістю, дісно 65536, але цієї кількості можливо досягти лише пустими повідомленнями, у вас швидшке закінчиться пам`ять для зберігання цих повідомлень, аніж адресуємий простір.
До того ж, усі сучасні пристрої на SIM картку не зберігають ані SMS, ані контактів.

Проте, вашу картку можуть заблокувати зі сторони оператора, через порушення якихось умов  політики “чесного користування”.

Якщо ви використовуєте це у комерційних цілях, раджу звернутись до оператора для отримання спеціальних послуг.

Переглянути оригінал

2 Відповідей

Рівень користувача 8
Позначка +2

Про всяк випадок, ви зараз питаєте не в Київстара, а в користувачів як ви, бо це форум.

Мені про такі обмеження не відомо, але оскільки я сам  Software Engineer, хоча і не SIM Engineer, то дуже сумніваюсь що користування SIM-картою по прямому її призначенню, як от отримання SMS, може якось її пошкодити, а тим паче що вона має ліміт якихось операцій.
SIM-карта це різновит Smart-карт, тобто банківських карт, до того ж це невеликий компьютер зі своїм процессором, ОЗУ та ПЗУ, але без тактового генератора.

Певно що під реєстраціями в мережі мається на увазі перезапис відповідних даних на картці для підключення її до нової мережі, що робиться оператором один раз, при виробленні картки, бо сам процесс реєстрації телефона в мережі через ці данні в SIM картці ніяк не обмежений.

Пошкодити карту можно лине фізично (зламав) або електрично (подав більшу напругу).

Також, обмеженне зберігання повідомлень у картці, але за объемом данних.
Можливо і кількістю, дісно 65536, але цієї кількості можливо досягти лише пустими повідомленнями, у вас швидшке закінчиться пам`ять для зберігання цих повідомлень, аніж адресуємий простір.
До того ж, усі сучасні пристрої на SIM картку не зберігають ані SMS, ані контактів.

Проте, вашу картку можуть заблокувати зі сторони оператора, через порушення якихось умов  політики “чесного користування”.

Якщо ви використовуєте це у комерційних цілях, раджу звернутись до оператора для отримання спеціальних послуг.

Рівень користувача 8
Позначка +2

@rostyslav999s:thinking: перший раз чую про ліміт операцій на SIM-карті. Повністю погоджуюсь з коментарем @kikiwora.  

Відповісти