Матеріал оновлено 29.10.2021
Мобільний інтернет за кордоном — невже це дійсно дорого?
Так, якщо користуватися ним нерозважливо. Ми дамо декілька порад, щоб ви не були відірвані від світової мережі, але при цьому не витратили всі гроші світу на роумінг.
Для початку з’ясуємо, скільки ж коштує мобільний інтернет за кордоном.
Якщо коротко, то в кожній країні по-різному. А тепер нумо розбиратися.
Ми розділили весь світ на три тарифні зони:
-
Більшість країн (такі як Польща, Туреччина, Єгипет, США) перебувають у першій зоні, де 1 МБ коштує 0,50 грн
-
Деякі країни Південної Америки, Африки, Азії та Австралія (такі як Китай, Індія, Мексика, Бразилія) належать до другої групи, де 1 МБ коштує 1 грн
-
Решта країн належить до третьої групи, де 50 КБ коштує 6 грн
Якщо ви будете користуватися мобільним інтернетом поза суходолом, наприклад у круїзі, то 50 КБ мобільного інтернету коштуватимуть 20 грн.
Ми надаємо мобільний інтернет у пакетах по 100 МБ. Він починає діяти автоматично з того моменту, як ви почали користуватись інтернетом у роумінгу, і до 23:59 за київським часом. За добу можна замовити максимум 20 пакетів, тобто використати не більше 2 ГБ.
А на що може вистачити 100 МБ інтернету?
За приблизними розрахунками, з одним пакетом на день ви можете провести 1-2 години в соціальних мережах, якщо не будете завантажувати об’ємні фото чи відео. Або можете подивитися 30-хвилинне відео у низькій якості чи прослухати 10-12 пісень. Також 100 МБ на день вистачає, щоб почитати у Google про найближчі історичні пам’ятки або без перешкод користуватися онлайн-перекладачем.
А тепер розглянемо все на прикладі
Припустимо, ви прилетіли у Варшаву і були настільки вражені тамтешніми краєвидами, що вирішили виставити фото у соціальні мережі. Щоб підключити мобільний інтернет у роумінгу, вам необхідно просто почати ним користуватись. Один пакет коштує 50 грн. На день вам знадобиться 300 МБ, отже всього ви витратите 150 грн.
Якщо мобільний інтернет не починає працювати, на вашому рахунку не вистачає коштів (для передплати) або перевищено кредитний ліміт (для контрактників). Перевірити стан рахунку і статус послуги можна через Мій Київстар.
Кілька корисних порад для мандрівників
По-перше, не гидуйте користуватися безкоштовним Wi-Fi у готелях та ресторанах. У Європі такий приємний бонус є навіть у парках. Але спочатку переконайтеся, що таке підключення є безпечним.
По-друге, не забувайте, що дія пакетів обмежена в часі. Тому не радимо підключати їх наприкінці дня, якщо не плануєте використати всі мегабайти.
По-третє, перед тим як увімкнути трафік на телефоні, вимкніть інтернет для тих додатків, які будуть вам непотрібні. У налаштуваннях телефона знайдіть додатки, якими ви не будете користуватись, та вимкніть для них Стільникові дані. Окрім цього, вимкніть автоматичне оновлення:
-
На Android зайдіть у Google Play, потім у Налаштуваннях знайдіть Оновлення додатків і виберіть Ніколи або Тільки через Wi-Fi
-
На IOS у Налаштуваннях зайдіть в iTunes Store, App Store, знайдіть Автоматичні завантаження та вимкніть їх
Якщо ви подорожуєте країнами першої чи другої тарифної зони і підключили пакет мобільного інтернету для роумінгу, ми не зніматимемо мегабайти, коли ви будете надсилати тестові чи аудіоповідомлення у месенджерах та користуватись картами Google, Apple Maps, Booking, AirBnB, Skyscanner і Tickets.ua.
І ще один невеликий бонус від нас
Оформлюйте страхування на подорож за кордон у «Альфа Страхування» та отримуйте бонусні кошти на спілкування у роумінгу. Чим більше днів ви перебуваєте у роумінгу, тим більше бонусів отримуєте.
От бачите, мобільний інтернет у роумінгу — це не так вже й болісно) А як ви заощаджуєте трафік за кордоном? Поділіться своїми порадами в коментарях, вони точно стануть комусь у пригоді.