Як налаштувати VPN на роутері?


Рівень користувача 8
Позначка +5
  • Модератор
  • 15495 відповідей

Налаштування VPN на роутері: що потрібно знати та як зробити

Використання VPN (Virtual Private Network «віртуальна приватна мережа») дає низку переваг: онлайн-безпеку, необмежену кількість з’єднань, сумісність із великою кількістю платформ. Розберемося, як самостійно налаштувати VPN на роутері. 

Головні переваги маршрутизатора з VPN

  • Усі пристрої, з’єднані з Wi-Fi-мережею, користуються програмним захистом VPN-з’єднання.

  • Можна синхронізувати ґаджети, які самостійно не працюють із VPN-мережами.

  • З’являється доступ до контенту, обмеженого у вашому регіоні. VPN-сервер змінює вашу IP-адресу і блокування не спрацьовують.

  • Після завершення налаштування VPN на роутері віртуальна приватна мережа автоматично вмикатиметься щоразу, коли запускатиметься маршрутизатор.

Налаштування VPN на роутері: інструкція

До бездротової точки доступу Wi-Fi можна одночасно під’єднати кілька комп’ютерів. Щоб не налаштовувати VPN на кожному пристрої, раціонально налаштувати віртуальну приватну мережу відразу на роутері.

Врахуйте, що не всі маршрутизатори підтримують налаштування VPN. Тому заздалегідь ознайомтеся з друкованою інструкцією або технічними характеристиками мережевого пристрою на сайті. Можна спробувати перепрошити маршрутизатор. Іноді виробники додають нововведення і після оновлення прошивки вже можна під’єднувати VPN. Обов’язково впевніться, що завантажені з інтернету оновлення підходять для моделі вашого маршрутизатора.

Щоб налаштувати VPN-з’єднання, необхідно ввійти в панель адміністратора роутера. У пошуковому рядку браузера введіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Логін і пароль можна подивитися знизу самого роутера (за замовчуванням admin).

У меню адмінпанелі виберіть пункт «Розширені налаштування» > «WAN». У рядку «Тип з’єднання» виберіть «PPTP». Якщо у вас динамічна IP-адреса, то в розділі «VPN» потрібно вписати ім’я користувача та ввести пароль. Тим, хто використовує статичну IP-адресу, доведеться самостійно заповнити розділ «IP».

Зазначимо, що інтерфейс роутерів різних виробників відрізняється, тому пункти меню можуть називатися інакше.

Після внесення всіх налаштувань VPN на роутері перезавантажте пристрій. Якщо у вас виникли додаткові запитання за темою, скористайтеся пошуком на сайті.


0 відповідей

Будьте першим, хто залишить відповідь!

Відповісти