Як налаштувати роутер?


Рівень користувача 8
Позначка +5
  • Модератор
  • 15495 відповідей

Самостійне налаштування роутера: що важливо знати

Налаштувати бездротовий інтернет самостійно, без допомоги фахівців, — можливо. Процес налаштування роутера переважно завжди однаковий, але є деякі відмінності залежно від моделі та параметрів провайдера. Розповідаємо, як швидко та правильно підготувати новий маршрутизатор до роботи.

Налаштування роутера: покрокова інструкція

  1. Під’єднайте маршрутизатор до розетки й увімкніть. Деякі моделі вмикаються самостійно після приєднання до електромережі. Вставте інтернет-кабель у WAN-порт, а потім з’єднайте роутер із ПК за допомогою мережевого кабелю. Замість під’єднання через локальну мережу можна використовувати Wi-Fi. У такому разі відкрийте меню Wi-Fi і ввімкніть пошук бездротових мереж. Коли комп’ютер виявить мережу, під’єднайтесь до неї. Пристрій вимагає пароль? Його знайдете внизу маршрутизатора. Але найчастіше мережа не захищена.

  2. Щоб налаштувати маршрутизатор, потрібно зайти в панель адміністратора. Відкрийте будь-який браузер і в пошуковому рядку введіть «192.168.0.1» або «192.168.1.1». Натисніть «Enter». Потрібну адресу також вказують знизу роутера або в документах до нього.

  3. Запитайте у провайдера тип IP-адреси. Деякі постачальники інтернет-послуг передають налаштування роутера автоматично. Це вказує на те, що IP динамічний. У такому разі в основних налаштуваннях позначте маркером пункт «Отримувати IP автоматично/Динамічна IP-адреса». Якщо ж IP статичний, його доведеться прописати вручну.

  4. Більшість сучасних роутерів пропонують опцію швидкого налаштування. Це зручно, особливо для користувачів-початківців. Усі необхідні дані для введення, зазвичай, вказані в договорі під’єднання інтернету. Їх також можна дізнатись у фахівця служби підтримки провайдера.

  5. Зараз налаштовуємо мережу Wi-Fi. У розділі «Бездротова мережа» можна встановити пароль, змінити ім’я мережі та ін. Щоб сторонні не отримали доступ до Wi-Fi, виберіть стандарт шифрування WPA2-PSK і придумайте унікальний пароль.

  6. Пароль адміністратора та логін краще змінити, щоб до роутера не могли під’єднатися зловмисники.

Важливо не тільки правильно налаштувати роутер, але і вибрати оптимальне місце знаходження в будинку. Розмістіть пристрій якомога ближче до центру зони Wi-Fi. На шляху не повинно бути фізичних перешкод — чим менше стін між ПК і маршрутизатором, тим якісніше працює бездротова мережа.

Що робити, якщо на роутері збилися налаштування?

Якщо через системний збій чи випадкове натискання кнопки «Reset» злетіли налаштування роутера, обладнання доведеться налаштовувати повторно. Щоб переналаштувати Wi-Fi-маршрутизатор, відкрийте панель адміністратора. Нагадаємо, що адреса, логін і пароль вказані на звороті пристрою. Далі рухайтесь за інструкцією.

Якщо у вас залишилися додаткові запитання, що стосуються першого або повторного налаштування роутера, відповіді пошукайте тут або на офіційному сайті виробника пристрою.


7 Відповідей

Здравствуйте, как узнать имя пользователя и пароль от интернет-провайдера для настройки роутера???

Рівень користувача 3
Позначка +1

@Anasteysha94, для налаштування в поле «Користувач» / «Ім'я користувача» введіть «kyivstar», а в поле «Пароль» так само введіть «kyivstar», після натисніть «Ок» або "Логін". 

Як налаштувати інтернет роутер 4G

Рівень користувача 8
Позначка +5

@Oleks80, яка модель роутеру? Роутер від “Київстар”?

Рівень користувача 1

Яким чином відкрити порт на роутері WiFi5 Xiaomi Mi WiFi Router 4A Global? Чи є покрокова інструкція?

Рівень користувача 8
Позначка +1

У модераторов точно ее нет, так как СС/Чат/Модераторы не помогают с настройками

А что говорит гугл? 

Рівень користувача 8
Позначка +5

@VASYLOVYCH, на жаль, але @Kimeri має рацію :shrug_tone2:

Відповісти