Що робити, якщо роутер не роздає Wi-Fi?


Рівень користувача 8
Позначка +5
  • Модератор
  • 15495 відповідей

Що робити, якщо роутер не роздає Wi-Fi?

Якщо ваш роутер перестав роздавати інтернет через Wi-Fi мережу, не поспішайте відразу звертатися за допомогою до технічного фахівця. Адже є ймовірність, що з причиною неполадок ви легко зможете впоратися і самі. Нижче ми розглянемо ті проблеми з роботою бездротового інтернет-підключення, з якими найчастіше зустрічаються користувачі, і способи їх вирішення.

Чому не працює Wi-Fi?

Для виправлення помилки роботи Wi-Fi мережі спочатку треба визначити, в чому саме криється несправність. Варіантів може бути декілька: проблема в самому роутері або його налаштуваннях, в роботі гаджетів, які ви намагаєтеся підключити, або послуги провайдера.

Щоб відсіяти помилкові причини, найпростіше відразу під'єднати ваш пристрій (комп'ютер або ноутбук) до мережі за допомогою LAN-кабелю.

Інтернет не доступний навіть з дротовим підключенням?

Якщо вам як і раніше не вдається підключитися до інтернету, то проблема швидше за все в послугах провайдера. Наприклад, доступ до інтернету заблокований через несплату, пошкоджена лінія передачі та ін. Для визначення конкретної причини, чому маршрутизатор не вдалося підключитися до інтернету, зв'яжіться безпосередньо з вашим постачальником інтернет-послуг.

А якщо через кабель інтернет працює?

В цьому випадку причина неполадок з Wi-Fi сигналом:

  • або в самому роутері і його неправильних налаштуваннях для роздачі бездротового інтернету;

  • або в пристрої, який ви підключаєте.

Для перевірки останнього пункту, протестуйте Wi-Fi з'єднання за допомогою інших гаджетів: смартфона, планшета, ноутбука. Якщо на інших пристроях з'явився сигнал бездротової мережі, і інтернет працює, тоді шукайте помилку в налаштуваннях свого старого пристрою.

Якщо ж на інших девайсах Wi-Fi сигнал, як і раніше, відсутній, тоді переходимо до наступної причини проблеми.

Що робити якщо маршрутизатор не вдалося підключитися до інтернету або не роздає Wi-Fi?

Розглянемо кілька варіантів вирішення: від простого до складнішого.

  1. Якщо роутер не роздає Wi-Fi, перезавантажте його. Почекайте 5 хвилин. Спробуйте підключитися до Wi-Fi сигналу знову.

  2. Перевірте на своєму роутері наявність окремої кнопки з написом або іконкою «Wi-Fi». Якщо вона є, переконайтеся, що функція Wi-Fi ввімкнена.

  3. Перевірте налаштування самого роутера. Для цього потрібно зайти в налаштування роутера> бездротова мережа> налаштування та параметри бездротової мережі. Переконайтеся, що в налаштуваннях дозволена трансляція Wi-Fi сигналу.

  4. Якщо попередні рекомендації не спрацювали, можна скинути всі налаштування роутера до заводських і налаштувати його заново. Для цього скористайтеся інструкцією виробника для конкретного пристрою.


0 відповідей

Будьте першим, хто залишить відповідь!

Відповісти